'

Program

Repertuar

Wybierz tytuł lub przejdź do strony z kalendarium

FESTeFAN
Zakręcony FESTeFAN jest odpowiedzią na potrzeby zmęczonych pracą, nudą i inflacją kielczan. Nie poddawaj się, choć…jesteś w Kielcach. Oglądanie kabaretów nie musi być jedyną formą rozrywki, jaka Ci pozostaje. My, aktorzy Teatru Żeromskiego damy Ci więcej! Z nami nie czeka Cię powaga, ani polityka. Na scenie, gdzie odbędzie się nasze widowisko muzyczne, spotkają się nie tylko Violetta Villas i Maryla Rodowicz. Sam powiesz nam, który szlagier kochasz najbardziej. A, FESTeFan rozsławi Kielce bardziej niż majonez!

Miarka za miarkę
Miarka za miarkę to bez wątpienia jedna z najbardziej zagadkowych sztuk Szekspira. Obszarem przedstawienia stanie się podłoga peepshow, a za oknami, które wychodzą na półokrągłą przestrzeń, zasiądą Książę i inne postaci. W ten sposób wykonawcy staną się zarówno aktorami, jak i widzami swojego własnego dramatu. Wszyscy będą manipulowani przez stale obecnego Księcia – kierownika peepshow.

Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa
Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy mitologii, baśni i fantasy. Jest też wizją utraconej Arkadii, w której odzyskaniu pomoże dziecięcym bohaterom lew Aslan.
Familijny spektakl dla widzów od 10. do 110. roku życia stanowi wielopłaszczyznową opowieść o fundamentalnych mechanizmach, które niezależnie od okoliczności, powinny mieć swoją niepodważalną wartość.

Szalone nożyczki
Publiczność uwielbia „Szalone nożyczki” nie tylko za przezabawne dialogi i nieco zwariowaną akcję, ale również za to, że podczas spektaklu może poczuć się jak…Sherlock Holmes.
Kto zamordował złośliwą pianistkę mieszkającą nad salonem fryzjerskim? Podejrzani są wszyscy – mistrz nożyczek Antoni Wzięty oraz jego klienci, a sprawcę, po przeprowadzeniu własnego śledztwa, co wieczór wskazują widzowie.

Zaraza
Zaczyna się od sceny w sali sądowej. Rieux, Rambert, Tarrou, Cottard, Grand. Jakie postawy można przyjąć w sytuacji zagrożenia? Gdy choroba drugiego człowieka, może oznaczać śmierć dla nas. Epidemia zamyka nas w domach i miastach. Można wówczas zajrzeć w głąb siebie. Dla jednych jest okazją do poświęceń, dla innych do zarobienia pieniędzy.
Una Thorleifsdottir sięgnęła po współczesną adaptację Neila Bartletta, najbardziej znanego utworu o zarazie – „Dżumy” Alberta Camusa. Przy użyciu prostych środków teatralnych powstała wciągająca historia przyprawiona energetycznymi dźwiękami kompozycji Gisliego Galdura Thorgeirssona. Przedstawienie jest dotykającą, ale nie przytłaczającą opowieścią o tym, co jest „Zarazą” naszych czasów.

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o wydarzeniach, zapisz się do NEWSLETTERA.
Wysyłamy tylko istotne informacje o nowościach, zmianach lub odwołanych wydarzenia.